ART / Lithographs / Litograph in colors 13151266
nr 1315 1266
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sweden. Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numbered 89/475. Subject: 50x70cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm
Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.
3000
SEK 2600
Monday Mars 23 2020
at 18:35:30
5/3 14:51:25
- Thema-auction
Mar 23
Read more about Grafik
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Read more about Gösta Adrian-Nilsson (GAN)